Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in /var/www/vhosts/powerfullclub.com/fenerbahce.powerfullclub.com/index.php on line 12  POWERFULL

​PİLATES

Anadolu yakasında pilatesin öncüsü olan ve gösterilen yoğun ilgiyle birlikte pilates merkezi haline gelen kulübümüzde sabah ve akşamları yapılan pilates dersleriyle üyelerimize geniş bir alternatif sunmaktayız.Amerika’dan ithal edilen “Balanced Body” patentli “Pilates Chair”larla  birlikte aletli Pilates verilen sayılı kulüplerden biri olduk ve 14 adet ekipmanla birlikte aletli pilatesi grup çalışması olarak veren tek kulüp olma özelliğimizi sürdürmekteyiz. Pilates stüdyomuzun yeşillikler içinde bulunması ve etrafının açık olmasıyla birlikte üyelerimize oksijenli bir ortamda taze hava sirkülasyonuyla daha etkin egzersiz yapma imkanı vermekteyiz.

Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor. Bunun nedeni Pilates´in çalıştırmayı hedeflediği ana bölgenin karın ve sırt kasları olması. Güçlenen karın kasları, adeta bir korse gibi sizi dik tutuyor, duruşunuzu düzeltiyor ve belinize binen yükü hafifletiyor. Bu aynı zamanda çok daha rahat ve iyi bir şekilde nefes alabilmeniz için de etkili. Tabii, iyi bir duruş, aynı zamanda, daha estetik ve fit görünmek için gerçekten harika bir yol. Pilates‘ in en önemli özelliği, tüm vücudu esneterek omurların arasını açmasıdır. Böylelikle vücutta zamanla meydana gelen yığılmaları yok etmektedir.
Eklemlere yük bindirmeden ve içindeki çok ince dokuları yırtmadan kasları çalıştırıyor.